sobota, 2 stycznia 2016

Nowy Rok - Zdrowy Rok!Rozpoczynamy Nowy Rok 2016 - postanówmy sobie, że będzie to Zdrowy Rok!

Obecny tryb życia niezbyt sprzyja naszemu zdrowiu - fizycznemu i psychicznemu. Pośpiech, stres, nieodpowiednia dieta, brak aktywności i prawidłowego odpoczynku.

W tym roku postawmy na zdrowie. Ruch na świeżym powietrzu (i nie tylko), zdrowe posiłki spożywane w spokoju i miłej atmosferze, relaks z książką lub aktywny zamiast siedzenia na kanapie przed telewizorem i zajadania się chipsami, a także przebywanie wśród tych, których kochamy.

Zmieńmy swoje złe nawyki i przyzwyczajenia. Niech to będzie naszym postanowieniem. Nie kolejne "zrzucę 10 kg do lata", "Schudnę". Takie postanowienia zamieńmy na zwalczanie swoich złych nawyków. Wyłapmy je i zacznijmy je usuwać, a wtedy piękna sylwetka i zdrowie przyjdą same. I oczywiście nie usuwajmy wszystkich nawyków na raz bo wtedy na pewno się nie uda. Małymi kroczkami i po kolei. Nie od razu Rzym zbudowali. Gdy nagle rzucamy słodycze, bądź kawę, do której przyzwyczailiśmy organizm - on się broni, bo nie dostaje tego, co zazwyczaj dostawał. Wtedy my skazani jesteśmy na klęskę. Za mało śpimy? Od dziś każdego dnia kładźmy się o 15 min wcześniej, po tygodniu o pół godziny wcześniej, i tak dalej. Pijemy za dużo kawy? Przez 2 tygodnie pijmy o jedną filiżankę mniej, kolejne 2 tygodnie - dwie filiżanki mniej. Codziennie jemy jakiś słodycz? Pierwsze dwa tygodnie jedzmy słodycze co drugi dzień, a z każdymi kolejnymi 2 tygodniami usuwajmy jeden dzień. Postawmy też na zdrowszy słodycz, tzw. mniejsze zło - zamiast batonika, zjedzmy domowe szarlotkę, zamiast czekolady zróbmy banalne ciasteczka owsiane z kawałkami gorzkiej czekolady. Dzięki powolnym zmianom organizm się przyzwyczai i nie będzie to już dla niego wyzwaniem, a normą. A zdrowie wróci samo.

"Spokojnie, powoli.
Spokój ducha imitacją zbroi"


Powodzenia kochani!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz